Bears travelling
Bosna a Herzegovina

Bosna a Herzegovina

Něco málo o Bosně a Herzegovině

Bosna a Hercegovina, zkratkou BiH, někdy zvaná jednoduše Bosna, je přímořská země v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Jejím hlavním a zároveň největším městem je Sarajevo s 275 524 obyvateli (2013). Bosna hraničí na severu, západě a jihu s Chorvatskem, na východě se Srbskem a na jihovýchodě s Černou Horou. Bosna a Hercegovina je téměř vnitrozemský stát, s výjimkou pásu 20 km na pobřeží Jaderského moře kolem města Neum, (díky kterému Bosně náleží i tři malé ostrůvky).

wikipedia
Naše moto-dovolená 2021

Tuto zemi jsme navštívili v rámci moto-dovolené po Balkánu v roce 2021. Do Bosny jsme vstoupili hraničním přechodem z Chorvatska v Kozarské Dubici, navštívili jsme cestou jeskyni Dabarska Pečina v Sanski Most, navštívili hrad v Ključi a ubytovali se v Banja Luce v Hostelu Omega.

Další den jsme navštívili mlýnky v městě Jajce, hrad v Travniku a dojeli do Sarajeva, prohlídka města, výjezd lanovkou a návštěva pozůstatků bobové dráhy z olympiády v Sarajevu. Zde jsme byli ubytovaní v ETN Hotelu.

Třetí den jsme prozkoumali okolí Sarajeva, prohlédli město Foča, vývěr řeky z jeskyně Vrelo Bune u města Blagaj a pak noc v Mostaru s prohlídkou tohoto nádherného města. Ubytovali jsme se v penzionu Guesthouse Liška

Čtvrtý den odjezd směr Chorvatsko se zastávkou u vodopádů Kravica.

Naše navštívená místa

Cestovatelé

Přibližovadla

Nebyly nalezeny žádné obrázky