Bears travelling
Korsika

Korsika

Něco málo o Korsice:

Korsika je ostrov ležící v západním Středozemním moři a spadající pod správu Francie. Rozloha ostrova dosahuje 8680 km², je 4. největším ostrovem ve Středomoří. Ostrov je dlouhý 183 km a široký 83 km, což přibližně odpovídá vzdálenostem ostrova od evropské pevniny. Od Francie je vzdálen 180 km, od Itálie 80 km. Od sousedního italského ostrova Sardinie je na jihu oddělen Bonifáckým průlivem, který je 12 km široký.

Korsika má přibližně 322 000 obyvatel. Nejvyšší horou ostrova je Monte Cinto, které dosahuje 2706 m n. m. Oficiálním jazykem je francouzština, hovoří se tu ale často italsky a také korsicky. Tento původní jazyk byl dlouhá léta zakázán, ale dnes se běžně vyučuje na středních a vysokých školách. Jazyk se řadí do italského nářečí, patří do skupiny toskánských dialektů, pochází z latiny. Korsika je místem narození Napoleona Bonaparta a nedotčenou krajinou s množstvím ledovcových jezer.

Části ostrova jsou zapsány v UNESCO. Ostrov je znám pro své bělavé pláže a čisté moře (délka pobřeží je 1047 km), což ho řadí mezi častý cíl turistů.

wikipedie

Cestovatel

Přibližovadla

Autobus

 

Loď