Bears travelling
Bulharsko

Bulharsko

Něco málo o Bulharsku

Hlavním a největším městem je Sofie, s 1,27 miliony obyvatel, jež představují 17,5 procent celkové populace Bulharska. Dalšími důležitými městy jsou Plovdiv, Varna a Burgas. S rozlohou 110 994 kilometrů čtverečních je Bulharsko 16. největší zemí Evropy a 11. největší v Evropské unii.

wikipedia
Balkán autem 2019

Bulharsko jsme navštívili v roce 2019 jako součást cesty po Balkáně.

Bulharsko (bulharsky България, Bălgarija), plným názvem Bulharská republika, je stát v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem (hranici tvoří převážně Dunaj), na západě se Srbskem a Severní Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře.

Navštívili jsme pobřeží i vnitrozemí. Po příjezdu z Rumunska jsme si prohlídli kapli a útesy na mysu Kaliakra a poté pokračovali do Zlatých Písku, kde jsme měli ubytování v Hotelu BSA Gradina Hotel.

Druhý den v Bulharsku jsme jeli do Varny, wow Delfinárium, přístav. Pokračovali jsme pak do městečka Nesebar, zapsaného v UNESCO. Prohlídka historického města, kde jsme potkali Bulhara (studoval v Praze) a pokřikoval „výborné mořské ovoce“ :-), v každé větě alespoň řekl 2x „vole“. Večeři jsme si dali v restauraci, kterou vlastní Čech. Na okraji Nesebaru jsme měli ubytování v Hotel Sofia Beach.

Třetí den jsme se podívali do Burgasu a pak pokračovali za největším podzemním vodopádem na Balkánském poloostrově s výškou 42 metrů uvnitř Ďáblova hrdla v Trigradském kaňonu. V pozdních odpoledních hodinách se vydáváme do Sofie, kde máme ubytování v Aparthotelu Visito Aparthouse.

Čtvrtý den vyrážíme opět do Rumunska, kde částečně zavítáme do Srbska. Na několika místech přenášíme přes silnici velké Želvy.

Navštívená místa

Cestovatelé

Přibližovadlo

Nebyly nalezeny žádné obrázky