Bears travelling
Berlín 2022 – Zoo

Berlín 2022 – Zoo

Berlínskou Zoo jsme navštívili 12.11. 2022

Berlínská zoologická zahrada, která je nejstarší v celém Německu a zároveň jednou z největších v Evropě, rozprostírá se na ploše 33 hektarů a nabízí domov téměř 20 000 zvířat z více než 1 400 druhů. Kromě běžných zvířat, které se vyskytují ve většině zoologických zahrad, zde můžete vidět i pandy velké, což je v Německu jedinečné.

Zahrada každoročně přivítá miliony návštěvníků, zejména rodiny s dětmi, které si užívají nejen prohlídku zvířat, ale i různé atrakce vhodné pro děti. K nejoblíbenějším místům v zahradě patří například svět ptáků a hroší dům, ale i lví show. Pokud máte dostatek času, můžete se v zahradě strávit celý den a rozhodně se zde nenudíte.

Berlínská ZOO má zvířata od asijštích slonů až po zebry a návštěvníci zde mohou vidět zástupce většiny živočišných druhů ze všech kontinentů. Zde žijí arktičtí vlci, tučňáci z druhého konce světa, bizoni a kalifornští mroži z Ameriky, ale i klasická africká zvířata, jako jsou žirafy, hroši a nosorožci.

Z ohrožených druhů zde můžete vidět například pandy obrovské a červené, černé nosorožce, madagaskarské ibisové nebo sumaterští orangutani. Kromě toho jsou v zahradě k vidění i divocí psi, mnoho druhů medvědů, klokani, plameňáci a mnoho dalších zvířat.

Zvířata jsou v zahradě umístěna tak, aby návštěvníci pocítili, že se nacházejí v různých částech světa, například v Africe nebo v Austrálii.

Ubytování

11. – 13.11. 2022 – Hotel-Pension Rheingold am Kurfürstendamm

Cestovatelé

Přibližovadlo

Útrata

1. Vstup ZOO Berlín + Akvarium
    Datum návštěvy: 12.11.2022
    Cena: 21 EUR, ( 521 Kč * )
*) - konverze na dnešní kurz