Bears travelling
Solná komora 2020

Solná komora 2020

Návštěva Rakouska – Hallstatt, Obertraun, Bad Ischl, Kaprun, Grossglockner, Zell am See

Po prvním uvolnění v omezení pohybu osob, jsme jeli na dva dny do Solné komory v Rakousku, náš cíl byl Hallstatt. Město a okolí bylo dříve plné turistů, parkoviště plná už od odbočky na Hallstatt. Tentokrát parkoviště uzavřená a prázdná, znovu jsme ověřovali opatření a bylo otevřeno. Jeli jsme dál. Dojeli jsme do centra a zaparkovali na parkovišti pod lanovkou k Solnému dolu, parkoviště bylo obsazené asi z 30%. Vyrazili jsme ke spodní stanici lanové dráhy. V Rakousku bylo povinností nosit roušky ve všech dopravních prostředcích. Po výjezdu do horní stanice jsme šli do solného dolu.

Po návratu z muzea v solném dolu, jsme jeli zpět do města na oběd a prohlídku města.

Pokračovali jsme do Obertraunu, kde jsme vyjeli lanovkou do prostřední stanice, odkud jsme se pěšky vydali do Obří ledové jeskyně. Pak pokračovali další lanovkou na vrchol Krippenstein, odkud jsme vyrazili na vyhlídku 5 Fingers.

Navigovat

zobrazit možnosti skrýt možnosti

Cestovatelé

Přibližovadlo

Útrata

1. Poplatek za průjezd auta
    Datum návštěvy: 05.07.2020
    Cena: 40 EUR, ( 993 Kč * )
*) - konverze na dnešní kurz

V podvečer jsme se přejeli do lázeňského města Bad Ischl, kde jsme měli ubytování v apartmánu Villa Romy a na večeři do místní Pizzerie.

Ráno jsme vyrazili směr Grossglockner s cílem Kaiser Franz-Josef Haus.

Po projetí Grossglockner strasse a zastavení se na jídlo v Kaiser Franz-Josef Haus jsme jeli do Kaprunu a Zell am See, pak již domů.