Bears travelling
Biokovo

Biokovo

Biokovo je vápencové pohoří v Chorvatsku ve Splitsko-dalmatské župě. Patří mezi nejvýznamnější horské celky jižní dinárské soustavy a je to druhé nejvyšší chorvatské pohoří, rozprostírající se na dalmátském pobřeží Jadranu. Nejvyšším vrcholem Biokova je Sveti Jure, měřící 1 762 metrů. Pod ním leží známé letovisko Makarska. Část pohoří (196 km²) je chráněna jako přírodní park. V oblasti se odehrávají častá, ale většinou malá zemětřesení, která ničí především horské vesničky.

Skywalk Biokovo

Unikátní železobetonová konstrukce je postavena na okraji skalního srázu na oblíbeném vyhlídkovém místě Ravna Vlaška ve výšce 1228 metrů nad mořem. Vyhlídka ve tvaru podkovy má skleněnou podlahu, takže je vidět propast přímo pod vlastníma nohama. Chodník je dlouhý 12 metrů a celková plocha skleněné podlahy je 40 metrů čtverečných.

Z vyhlídky se otevírá nezapomenutelný výhled dolů na letoviska Tučepi, Podgora a Makarská, na dalmatské ostrovy Hvar, Brač, Korčula a Vis, na poloostrov Pelješac a za mimořádně dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Monte Gargano na italském pobřeží.

Navštíveno:

Cestovatelé

Přibližovadla