Bears travelling
Paříž

Paříž

Paříž, hlavní město Francie:

Paříž jsme navštívili v podzimních dnech od 5. do 7. října 2023.

Využili jsme leteckou společnost RYANAIR z Prahy do Beauvais. Na parkování jsme poprvé využili služeb parkoviště AVIA parking v Buštěhradě. Po příletu na letiště Beauvais jsme vyhledali autobusovou zastávku Terravisioń, která nás dopravila do centra Paříže na zastávku Porte Maillot. Zde jsme byli kousek od Vítězného oblouku (Arc de Triomphe).

Při nočním osvětlení jsme si prohlédli náměstí s Vítězným obloukem a rozhodovali se, zda pojedeme k hotelu Uberem, nebo půjdeme pěšky. Nakonec jsme se rozhodli pro pěší procházku, která byla asi 4 km dlouhá. Cestou jsme se zastavili v pekárně a neodolali jsme čerstvě upečenému croissantu. Na recepci hotelu F1 jsme museli počkat asi 20 minut, než jsme obdrželi klíč od pokoje. Unavení jsme se položili a spali do rána.

Ráno jsme vstali asi v 8 hodin a prošli jsme si místní trh, který se konal v ulici vedle hotelu směrem k nejbližší stanici metra. Našim cílem byla zastávka metra Champs-Élysées – Clemenceau. Zde začala naše pěší procházka, cesta vedla k Louvru. Náměstí Place de la Concorde bylo uzavřeno kvůli World Cupu v Rugby. Před Louvrem jsme si posnídali v parku v Boulangerie Eric Kayser.

Po prohlídce okolí Louvru jsme přešli Seinu po mostě Pont du Carrousel na druhý břeh. Vydali jsme se směrem k Eiffelově věži (Tour Eiffel), minuli jsme Muzeum Orsay a Invalidovnu. V boční ulici jsme si dali oběd. Prošli jsme si park Champ-de-Mars, obešli Eiffelovku a po mostě Pont d’Iéna jsme se přesunuli na druhý břeh k Palais de Chaillot s nádherným výhledem na Eiffelovu věž. Poté jsme si na nábřeží dali kávu a zakoupili jsme si jízdenky na loď Batobus. V klidu jsme počkali na další loď a plavili jsme se k Notre-Dame, kde jsme vystoupili. Následně jsme se vydali k Panteonu. Cestou jsme míjeli Sorbonnskou univerzitu.

Následovala cesta zpět k Seině. Na druhém břehu jsme minuli Věž Saint-Jacques, v parku u kostela svatého Eustacha jsme slyšeli mladý pár zpívající písně. Dále jsme prošli malebnou uličkou Rue Montorgueil. Poté jsme se vrátili k Seině, obešli Burzovní palác a opět nastoupili na loď, která nás zavezla zpět k Eiffelově věži. Zde jsme čekali 2 hodiny ve frontě a těsně před 22. hodinou jsme vyjeli výtahem na vyhlídkovou plošinu.

Po prohlídce jsme použili noční autobus a dojeli k Moulin Rouge. Promenáda Roland Lesaffre u Moulin Rouge byla plná Irů, ten den se zde konal zápas v Rugby a všechny hospody a prostranství byly plné skandujících fanoušků. Následovala půlnoční cesta zpět do hotelu.

Následující ráno jsme se už sbalili a vyrazili jsme pěšky na Montmartre. Cestou jsme se v restauraci L’Étoile de Montmartre nasnídali, prohlédli jsme bustu zpěvačky Dalidy (Buste de Dalida) a sochu muže procházejícího zdí (Le Passe-Muraille) a postupně jsme stoupali k Bazilice Sacré-Cœur. Poté jsme se vrátili dolů k lanovce směrem k metru Anvers a přesunuli jsme se k Vítěznému oblouku, kde jsme si před odjezdem prošli Champs-Élysées a vydali jsme se na autobusovou zastávku na letiště Beauvais. Naše cesta zpět byla s přestupem v italském Turíně.

Ubytování:

5. – 7.10.2023 Hotel F1

Cestovatelé

Přibližovadla

Letecky

Autobus

 

Loď

 

Útrata

1. Zpáteční jízdenka Beauvais - Paris
    Datum návštěvy: 05.10.2023
    Cena: 29.90 Eur, ( 739 Kč * )
2. Batobus - 1 denní volná jízdenka na lodní dopravu po Paříži
    Datum návštěvy: 06.10.2023
    Cena: 19 eur, ( 470 Kč * )
3. Vstupné Eiffelova věž - dospělý
    Datum návštěvy: 06.10.2023
    Cena: 18.80 EUR, ( 465 Kč * )
*) - konverze na dnešní kurz