Bears travelling
Lido di Ostia

Lido di Ostia

Lido di Ostia

Město Ostia, které vzniklo kolem antických ruin Ostia Antica, se nachází na pobřeží Tyrhénského moře. Je nejdůležitějším přístavem, který spojuje hlavní město s mořem.

Poblíž Ostie se také nachází římské letiště Leonarda da Vinciho, Roma Fiumicino. Lido di Ostia V Římě bývá v letních měsících pěkné horko, proto mnoho lidí, Římanů i turistů, jezdí do Ostie, aby se osvěžili koupáním v Tyrhénském moři.

Řím je s Ostií spojen veřejnou dopravou a železnicí, dostat se sem trvá přibližně půl hodiny. Pokud zamíříte rovnou na pláž, vystupte z vlaku na zastávce Ostia Lido Centro. Lido je italské označení dlouhé písčité pláže určené pro koupání.

V Lido di Ostia nalezenete jak placené pláže, tak pláže veřejné, které jsou zcela zdarma. Za poplatek cca 5 euro si můžete pronajmout slunečník, který je v místním slunečním žárů nezbytností. Pláže, které byly v 70. letech nechvalně známé díky znečištění, jsou nyní čisté a upravené. K dispozici jsou toalety, ale pro vaše pohodlí si s sebou raději přineste toaletní papír. Na plážích naleznete množství stánků s občerstvením, ve kterých si můžete dát bagetu, kávu, osvěžující nápoje nebo zmrzlinu.

Ubytování:

13. – 15.6. 2016 – Apartmán Duchessa e Romeo

Mapa navštívených míst
Návštěvy

13. – 15.6. 2016 – Dovolená Maďarsko – Itálie

27.7. 2017 – Dovolená Itálie 2017

9.2. 2020 – Víkend v Říme 2020

Cestovatel

Přibližovadlo

Letecky