Bears travelling
Varšava

Varšava

Hlavní město Polska – Varšava

Varšava je hlavní a největší město Polska. Žije zde přibližně 1,86 milionu obyvatel, s okolní aglomerací kolem 3 milionů obyvatel. Varšava leží ve středním Polsku na středním toku Visly ve Varšavské kotlině v průměrné výšce 100 metrů n. m., 520 km východně od Berlína a 250 km jižně od pobřeží Baltského moře.

Varšava leží v historickém Mazovsku, od 15. století byla hlavním městem mazovského knížectví a v roce 1596 se namísto Krakova stala hlavním městem Polska. Významně do historie města zasáhla německá okupace za druhé světové války, kdy zde proběhlo povstání varšavského ghetta, varšavské povstání a byla zničena většina města.

Varšava je také hlavním městem Mazovského vojvodství. V metropoli je rozvinutý průmysl, zvláště zpracovatelský, ocelářský, elektrotechnický a automobilový. Sídlí zde více než 60 vzdělávacích institucí, především Varšavská univerzita (Uniwersytet Warszawski), Univerzita kardinála Stefana Wyszyńského, Varšavská technická univerzita (Politechnika Warszawska), Varšavská ekonomická škola (Szkoła Główna Handlowa) a další. Je tu přes 30 divadel, včetně Národního divadla a opery a má tu sídlo Národní filharmonický orchestr.

Latinské heslo Varšavy Semper Invicta znamená „Vždy neporažená“.

Ubytování:

8. – 10.8. 2016 – bed4city Szpitalna Street

Navštíveno:

8. – 10.8. 2016 – Dovolená Polsko 2016

Cestovatel

Přibližovadlo

Vlak

 

Útrata

1. Stacja muzeum
    Datum návštěvy: 08.08.2016
    Cena: 12 PLN, ( 71 Kč * )
*) - konverze na dnešní kurz