Bears travelling
Kyjev

Kyjev

Kyjev, hlavní město Ukrajiny

Kyjev jsme navštívili na jaře roku 2019.

Přílet do Kyjeva byl velmi snadný, protože jsme letěli s Wizzair z Bratislavy. Let trval asi hodinu a půl a přistáli jsme na mezinárodním letišti Žuljany.

Po příletu jsme se vydali na hotel, který jsme si rezervovali v centru města. Kyjev je krásné město, plné historických památek a kultury. Během našeho třídenního pobytu jsme navštívili mnoho zajímavých míst, jako například katedrálu sv. Sofie, chrám sv. Michala a zříceniny starověkého města Kyjev-Pečery.

Jedním z nejvýraznějších zážitků byl návštěva muzea Velké vlastenecké války, které se nachází na vrcholu Kyjevského návrší. Muzeum je věnováno druhé světové válce a ukazuje významná bitevní pole, uniformy, zbraně a další předměty spojené s válkou. V muzeu se nachází také památník neznámého vojína, kde každý den probíhá slavnostní ceremoniál.

Dalším nezapomenutelným zážitkem byla návštěva tržnice Andriyivsky Uzviz, která je plná místního řemesla, umění a suvenýrů. Tržnice se nachází na kopci a nabízí nádherný výhled na Kyjev. Je to skvělé místo na nákup suvenýrů, jako jsou například malby, keramika a šperky.

A co se týče gastronomických zážitků, určitě doporučuji vyzkoušet ukrajinskou kuchyni, jako jsou například boršč, vareniky a salo. Restaurace Puzata Hata, která se nachází v centru města, nabízí skvělé ukrajinské jídlo a autentickou atmosféru.

Celkově vzato, Kyjev je krásné město plné historie, kultury a dobrého jídla. Určitě bych doporučila navštívit ho a strávit zde několik dní.

Cestovatelé

Přibližovadla

Letecky

Metro

 

Útrata

1. Jízdenka na metro (do vystoupení)
    Datum návštěvy: 25.03.2019
    Cena: 8 UAH, ( 5 Kč * )
*) - konverze na dnešní kurz